Ilyen még nem volt az országban. A kitalálója - Gonda László(amikor a lányom Zenesuliba járt ott tanított ő is)- úgy gondolta ideje lenne ezt a műfajt is a helyére tenni, mert bizony ezt sokan nem tartják művészetnek, hanem leginkább haknizásnak, vagy még alacsonyabb szintnek. Pedig itt is kell tudni zenélni, sőt azt mondom nem is akárhogy. Ha itt téveszt a zenész elmegy a vendég. Kiesés a helynek ahol dolgozik, meg egyféle megmérettetés a művésznek is. Meghívott helyi és fővárosi művészeket is. A két legnagyobb név Rácz Kati és Zalatnay Cini volt.
ifj. Báder Ernő, Gáspár Pál, Győri Zsuzsanna |
Következő rövid bemutatkozás erejéig Gáspár Pál bendzsóművész mutatta meg mit tud kezdeni a zeneszerszámával. Mit mondjak,sokan mondhatták azt ez nem semmi.
Kövesdi Éva |
Varró Emese |
Mi itt nagyjából be is fejeztük, így nem láttuk Rácz Kati jazzénekest és Zalatnai Cinit, azért az olvasók itt belekóstolhatnak az esti hangulatba.
Ekkor már eléggé besötétedett ahhoz, hogy a Perseidák rajából származó hullócsillagokat is nézhessük. Ahhoz pedig a sok fény nem szerencsés, így kerestünk a városon kívül egy olyan helyet ahol talán többet láthatunk. Sajnos nem volt nagy szerencsénk, mint ahogy azon az estén mást is, úgy a mi szemünket is zavarta a teljes nagyságában lévő éji vándor, a Hold. Azért így sem maradtunk eredmény nélkül, mert a lányommal együtt 3/4 óra alatt 7 hullócsillagot láttunk. Sajnos a kisebbek nem voltak láthatóak a telihold miatt, aminek akkora volt a fénye, hogy látthattuk a saját árnyékunkat is, s az égbolt csillagaiból is csak a nagyobbakat figyelhettük meg, úgy mint a Nagy és a Kis-Göncölt, a Hattyút, de a Tejút és a Corona Borealis(Északi Korona) megpillantása már nem jött össze. Majd legközelebb egy év múlva.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése